کلینیک پوست و مو، لیزر، زیبایی،تناسب اندام دکتر مرتضی ادبی

عمل جراحی زیبایی بالا بردن ابرو
عمل جراحی بالا بردن ابرو می تواند تاثیر شگرفی بر قیافه فرد داشته باشد و یکی از جراحی های مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد و تا کنون شیوه های مختلفی برای آن طراحی شده است.
قبل از توضیح این شیوه ها،لازم است مختصری از موقعیت طبیعی ابروگفته شود. بررسی موقعیت ابرو قسمت داخلی ابرو معمولا از قسمت خارجی ابرو پایین تر است و ابرو در مردان به طور معمول پایین تر از زنان می باشد. ابرو با موقعیت پایین صورت فرد را خسته و عصبانی جلوه می دهد و صورتی با ابروهای خیلی بالا نیز می تواند نشان دهنده یک فرد ترسیده و یافردی با یک صورت متعجب باشد.


چه افرادی کاندید جراحی بالابردن ابرو هستند :
متاسفانه بیشتر افرادی که متقاضی این جراحی هستند، افرادی با سنین پایین می باشند که کاندید خوبی برای این جراحی نمی باشند و نیز کسانی که که به طور مادرزادی افتادگی ابرو دارند نیز مناسب این جراحی نمی باشند بلکه کسانی که به مرور زمان دچار افتادگی ابرو شده اند و پوست اضافی بر روی پلک خود دارند بهترین کاندید می باشند.


روش های جراحی :
ساده ترین روش بالابردن ابرو تزریق بوتاکس می باشد که البته موقتی است و می توان فقط گوشه خارجی را به سمت بالا برد. لیفت پیشانی که با برش سرتا سری ۲ سانتی متر پشت خط رویش موهای سر می باشد موثرترین روش جراحی است که در این روش هم چروک های پیشانی وهم بالا بردن ابرو همزمان انجام می شود ولی متاسفانه اسکار عمل جراحی یک عارضه نادر این جراحی می باشد که به شکل یک خط نواری فاقد مو در وسط موها قابل مشاهده می باشند.
همان طور که در شکل می بینید یک برش به طول ۴-۳ سانتی متر و حد دو۲ سانتی متر در پشت موها در ناحیه شقیقه داده می شود و پوست ناحیه خارجی ابرو ها به سمت بالا کشیده می شود. در این روش احتمال عود و افتادگی هم هست و باید متذکر شد که به مرور زمان و با پدیده پیری ابروها افتادگی مجدد نیز پیدا می کنند البته روند افتادگی بسیار کند تر از حالت قبل از عمل می باشد.
و بالاخره موثرترین روش و پایدارترین روش برداشت باریکه ای از پوست بالای ابرو می باشد که متاسفانه اسکار محل جراحی کاملا واضح می باشد اما در افراد پیر و با چروک های فراوان در ناحیه پیشانی، این اسکار دیده نخواهد شد.

دوره بهبودی در تمام اعمال جراحی کوتاه و سریع می باشد و مختصر کمبودی که ایجاد می شود پس از چند روز برطرف خواهد شد.
نکات دیگر: در این عمل جراحی با برش های حدود cm1 در ناحیه شقیقه و در ناحیه مودار سر ابروها بالا کشیده می شود . معمولاً گوشه خارجی ابروها بیشتر از گوشه داخلی ابرو بالا کشیده می شود . بعد از عمل حدود 2 هفته مختصر بی حسی در ناحیه پیشانی ایجاد می شود که به مرور زمان برطرف می شود . کبودی دور چشمها حدود 48 ساعت ایجاد می شود که با کمپرس یخ برطرف می شود . در این عمل جراحی که معمولاً همزمان با برداشتن پوست اضافی ناحیه پلکها می باشد ، رضایت بیمار بسیار زیاد است و حالت چشم و ابروها کاملاً جوان می شود .

 

خدماتی که دکتر ادبی به بیماران خود ارائه می دهند شامل : با سلام کاربران عزیز :

ضمن تشکر از مراجعه شما به وب سایت، لطفا قبل از ارسال سوال خود در این بخش  به قسمت سوالات رایج و یا مقالات سایت مراجعه نمایید. که تنها ممکن است اندک زمانی از وقت ارزشمند شما را بگیرد مطالعه نمایید و درصورت عدم یافتن پاسخ خود در این قسمت سوال خود را مطرح نمایید.

( توجه : پاسخ به سوالات شما عزیزان در آخر هرهفته جمعه ها داده خواهد شد.)

تماس با ما

تماس با ما بابل، میدان کشوری، خ, سرگرد قاسمی، جنب آزمایشگاه فیروزجاهی، مجتمع باران طبقه سوم

 

تماس با ما تلفن : 32288838 - 011

 

تماس با ما ایمیل : info @ dr-adabi.ir

 

تماس با ما سایت : www.dr-adabi.ir

Template Design:Dima Group