کلینیک پوست و مو، لیزر، زیبایی،تناسب اندام دکتر مرتضی ادبی

پیلینگ شمیایی چیست؟

پيلينگ يك روش براي بهبود ظاهر پوست است.در اين روش ماده اي به پوست ماليده ميشود كه باعث جدايي ونهايتا" پوسته ريزي پوست ميشود.در نتيجه يك پوست جديد وتازه كه معمولا"صاف تر از پوست قبلي است،جايگزين ميشود.هزاران پيلينگ سالانه توسط متخصصين پوست انجام ميشود ودر طول يك قرن اخير انواع مواد مختلف به اين منظور مورد استفاده قرار گرفته اند.


پيلينگ در چه مواردي كاربرد دارد؟

براي درمان چروكهاي زير چشم،اطراف دهان،چروكهاي ناشي از تماس طولاني با آفتاب،چروكهاي ناشي از افزايش سن،لكه هاي پوستي وكك مك،جاهاي باقي مانده جوشها از پيلينگ به تنهايي يا همراه ساير روشها استفاده ميشود.در افراد داراي پوستهاي روشن كه دچار كك ومك هستند پيلينگ از روشهاي درماني بسيار مؤثر است.

انواع پيلينگ :

پيلينگ ميتواند سطحي متوسط ويا عميق باشد. بعنوان قانون هر چه پيل عمقي تر باشد اثر آن طولاني تر وهر چه پيل سطحي تر باشد احتمال عوارض كمتر است. در بيماران كانديد، متخصص پوست بر اساس شرايط بيمار نوع پيلينگ مناسب را تشخيص ميدهد.معمولا"پيلهاي سطحي را با فاصله چند هفته بايستي تكرار نمود.

روش انجام :

مواد رايج مورد استفاده در پيلهاي سطحي،اسيدهاي ميوه،در پيلهاي متوسط،TCAودر پيلهاي عميق فنل است. ابتدا پوست را با يك ماده پاك كننده تميز كرده تا چربي اضافي و مواد آرايشي پاك شود سپس يك يا چند ماده كه بر اساس نوع پوست بيمار وبيماري او متفاوت است روي پوست ماليده ميشود.معمولا"يك احساس سوزش وگرم شدن در پوست ايجاد ميشود كه بر حسب عمق پيل شدت آن متغيير است .در پيلينگهاي سطحي اين احساس بسيار خفيف است به طور كلي سوزش ونارحتي ناشي از تمام انواع پيل از چند دقيقه بيشتر طول نميكشد.

بعد از انجام پيلينگ بسته به نوع پيل انواع واكنشها خفيف يا شديد در پوست اتفاق ميافتد در پيلينگهاي سطحي معمولا"قرمزي وبدنبال آن پوسته ريزي در پوست ايجاد ميشود كه 5-3 روز طول ميكشد. در پيلينگهاي متوسط وعميق گاهي تورم ،ايجاد تاول وسياه شدن پوست ايجاد ميشود و سر انجام پوستهاي سياه شده در عرض چند روز ميريزند و پوست جديد ايجاد ميشود.

مراقبتهاي لازم براي انجام پيلينگ :

به طور كلي بيماران قبل وبعد از انجام پيل بايستي پوست را در مقابل آفتاب حفاظت نمايندواز كرمهاي ضد آفتاب استفاده كرده واز قرار گرفتن هاي غير ضروري در مقابل آفتاب خودداري كنند . پيل هاي متوسط وعميق معمولادر فصول سرد سال انجام ميشوند وبيماران بايستي 3-1هفته در معرض آفتاب قرار نگيرند. در مورد پيل هاي متوسط و عمقي ممكن است قبل از انجام پيل كامل ،تست انجام شود تا اثر پيلينگ و عوارض احتمالي مشخص شود. در اين نوع پيلها ممكن است قبل وبعد از انجام پيل داروهايي جهت جلوگيري از تب خال ويا داروهايي براي آماده شدن پوست براي پيل انجام شود.

عوارض :

ايجاد لكه هاي پوستي قهوه اي ،ابتلا به تب خال و اسكار ناشي از آن از عوارض پيل است احتمال اين عوارض در پيلهاي عمقي تر ودر افراد داراي پوستهاي تيره بيشتر است.با انتخاب مناسب بيمار و انجام پيل مناسب،انجام تست،و مراقبتهاي لازم،استفاده صحيح از ضد آفتاب وداروهاي ضد تب خال احتمال عوارض به حد اقل ميرسد

تزریق چربی صورت- تزریق چربی صورت در قائم شهر- تزریق چربی صورت در بابل- تزریق چربی صورت در آمل- تزریق چربی صورت در مازندران- تزریق چربی صورت در ساری- تزریق چربی صورت در بابلسر- تزریق چربی صورت در چالوس- تزریق چربی صورت درقائمشهر- تزریق چربی به باسن- تزریق چربی به باسن در مازندران- تزرق چربی به باسن در بابل- تزریق چربی به باسن در آمل- تزریق چربی به باسن درساری- تزریق چربی به باسن در قائم شهر- تزریق چربی به باسن در قائمشهر- تزریق چربی به باسن در بابلسر- تزریق چربی به باسن در چالوس-تزریق نانوخت- تزریق نانوخت در مازندران- تزریق نانوخت در بابل- تزریق نانوخت در آمل- تزریق نانوخت در ساری- تزریق نانوخت در قائم شهر-تزریق نانوخت در قائمشهر-تزریق نانوخت در بابلسر- تزریق نانوخت در چالوس- تزریق میکروخت- تزریق میکروخت در مازندران- تزریق میکروخت در بابل- تزریق میکروخت در آمل- تزریق میکروخت قائم شهر- تزریق میکروخت در قائمشهر-تزریق میکروخت در بابلسر- تزریق میکروخت در چالوس-جراحی زیبایی پلک- جراحی زیبایی پلک در مازندران- جراحی زیبایی پلک در بابل- جراحی زیبایی پلک آمل- جراحی زیبایی پلک بابلسر- جراخی زیبایی پلک چالوس- جراحی زیبایی پلک در قائم شهر- جراحی زیبایی پلک در قائمشهر- لیفت صورت و ابرو- لیفت صورت و ابرو در مازندران- لیفت صورت و ابرو در بابل- لیفت صورت و ابرو در آمل- لیفت صورت و ابرو در چالوس- لیفت صورت و ابرو در قائم شهر- لیفت صورت و ابرو در قائمشهر-لیفت صورت و ابرو در ساری  

خدماتی که دکتر ادبی به بیماران خود ارائه می دهند شامل : با سلام کاربران عزیز :

ضمن تشکر از مراجعه شما به وب سایت، لطفا قبل از ارسال سوال خود در این بخش  به قسمت سوالات رایج و یا مقالات سایت مراجعه نمایید. که تنها ممکن است اندک زمانی از وقت ارزشمند شما را بگیرد مطالعه نمایید و درصورت عدم یافتن پاسخ خود در این قسمت سوال خود را مطرح نمایید.

( توجه : پاسخ به سوالات شما عزیزان در آخر هرهفته جمعه ها داده خواهد شد.)

تماس با ما

تماس با ما بابل، میدان کشوری، خ, سرگرد قاسمی، جنب آزمایشگاه فیروزجاهی، مجتمع باران طبقه سوم

 

تماس با ما تلفن : 32288838 - 011

 

تماس با ما ایمیل : info @ dr-adabi.ir

 

تماس با ما سایت : www.dr-adabi.ir

Template Design:Dima Group