کلینیک پوست و مو، لیزر، زیبایی،تناسب اندام دکتر مرتضی ادبی

 

  چربی نانو(nanofat) در اصل برگرفته از بافت چربی بدن انسان است که با مکانیسم خاصی از سلولهای بافت چربی(adipocyte) بالغ از طريق فرآيند امولسيفیه شدن بدست می اید. به همین دلیل، nanofat یک حجم دهنده نیست بلکه حاوی موادی  مثل مشتقات استرومای عروقی همراه با هورمون های داخل سلولی و سیتوکین هاست. کاربرد اصلی این روش در پوست برای مقاصد بازسازی و جوانسازی است، نهحجم دادن. تا به حال، روش استاندارد برای تزریق چربی نانو (nanofat) به پوست بسیار سطحی باسوزن G27 بوده است.

  Microneedling : میکرو نیلیدلینگ بعنوان روشی که سوراخهای بسیار زیاد با عمق کنترول شده ایجاد می کند کاربرد زیادی در درمان صدمات پوستی و جوانسازی دارد.این سوراخهای بسیار ریز سریع بسته شده و ترمیم شروع می شود. در طول این زمان، مواد موضعی مختلف ضد لک و جوانسازی را می توان به عمق پوست وارد نمود که تاتیر بیشتری دارد. در این روش  جدید می توان چربی نانو(nanofat) را بطور مستقیم وارد سوراخهای ریزی که بوسیله میکرونیدلینک ایجاد شده وارد پوست نمود.

  چربی نانو از زمان توصیف آن در سال2013 تا کنون به شدت مورد مطالعه قرار گرفته است. دراین روش مکانیکی از بافت چربی برای جداسازی اجزا استرومای عروقی استفاده می شود. روش استاندارد تزریق چربی نانو توسط سوزنهای ۲۷می باشد که کاملاً سطحی در زیر پوست انجام می شود. اما اینکار همواره ساده نخواهد بود، بنابراین امروزه با استفاده از میکرونیدلینگ همراه چربی نانو از هردو مزیت بهره مند خواهیم شد که شامل ازاد شدن فاکتورهای رشد:

  1. Platelet-derived growth factor                           
  2. Fibroblast  growth factor
  3. Transforming growth factor-alpha
  4. Transforming growth factor- beta

   می باشد. وجود این عوامل باعث ترمیم سریع زخمهای میکرونیدلینگ و تولید کلاژن در طی شش ماه و افزایش ضخامت اپیدرم پوست طی یکسال خواهد شد.

   روشهای جوانسازی وresurfacing دیگر مانند لیزرco2 نیاز به حداقل یک هفته وقت می باشد، گاهی قرمزی ممکن ایت تا هفته در پوست بعضی افراد باقی بماند. در روش میکرونیدلینگ و تزریق چربی نانو بهبودی طی دو روز بدست می اید.

   مشتقات استرومای عروقی stromal vascular fraction در بافت چربی که در چربی نانو بصورت امولسیفیه در امده است از سوراخهای ریزی که توسط میکرو نیدلینگ در پوست ایجاد شده به عمق پوست منتقل می شود. معمولا برای نتایج خوب در جوانسازی نانو فت نیاز به تکرار دارد. با میکرو نیدلینگ، تعداد جلسات چربی نانو کاهش خواهد یافت. برای دست یابی نتایج زبیایی و جوانسازی باید حداقل ۶ تا ۸ ماه باید صبر نمود.

 

پیونده

خدماتی که دکتر ادبی به بیماران خود ارائه می دهند شامل : با سلام کاربران عزیز :

ضمن تشکر از مراجعه شما به وب سایت، لطفا قبل از ارسال سوال خود در این بخش  به قسمت سوالات رایج و یا مقالات سایت مراجعه نمایید. که تنها ممکن است اندک زمانی از وقت ارزشمند شما را بگیرد مطالعه نمایید و درصورت عدم یافتن پاسخ خود در این قسمت سوال خود را مطرح نمایید.

( توجه : پاسخ به سوالات شما عزیزان در آخر هرهفته جمعه ها داده خواهد شد.)

تماس با ما

تماس با ما بابل، میدان کشوری، خ, سرگرد قاسمی، جنب آزمایشگاه فیروزجاهی، مجتمع باران طبقه سوم

 

تماس با ما تلفن : 32288838 - 011

 

تماس با ما ایمیل : info @ dr-adabi.ir

 

تماس با ما سایت : www.dr-adabi.ir

Template Design:Dima Group