کلینیک پوست و مو، لیزر، زیبایی،تناسب اندام دکتر مرتضی ادبی

لطفا متن زیر را مطالعه کنید.این دستگاه در مطب جهت متقاضیان محترم  موجود هست. 

***
اگر به شما بگویم دستگاه جدیدی دارم که باید skin resurfacing رایج را دور بیاندازید، مطمئنم خیلی مودبانه جواب میدهید : «برو سر به سر یکی دیگه بذار! » ، ولی این دقیقا کاری بود که یک متخصص پوست بریتانیایی انجام داد.(خیلی خب، او لیزرش را فروخت، ولی بهرحال شما منظور من را فهمیدید!)
معرفی میکنم دستگاه Tixel® و طرفدار شماره یک آن دکتر . Harryono Judodihardjo
Tixel® در اسرائیل اختراع و مهندسی و توسط یک شرکت آلمانی به نام GmbH Novoxel® ساخته شد.


تیکسل دستگاه جدیدی برای جوانسازی فرکشنال پوست است که بر پایۀ تکنولوژی (Thermo-Mechanical Ablation (TMA کارمیکند.
"تبدیل مستقیم الکتریسیته به گرما، مثل گذاشتن اتو روی پوست بنظر دیوانگیست ولی اگردرست فکر کنید، چرا که نه؟"
تیکسل را میتوان برای کاربردهای مشابه با دیگر درمانهای زیبایی ablative و fractional، همچون لیزرهای CO2وradiofrequency or high – Er:YAG intensity focused ultrasound (HIFU) مورد استفاده قرار داد.

یعنی برای بهبود خطوط و چروک ظریف ، بی رنگی پوست، آسیب های ناشی از آفتاب، رنگ و بافت پوست و نیز کاهش لکه های پیری و پیگمنت ها و اسکار آکنه موثراست. تیکسل یک حالت ablative دارد که میکروکانال های عمیق و یا کم عمقی را با میزان تخریب کنترل شده در پوست ایجاد میکند، که باعث تحریک کلاژن سازی و کمک به جوانسازی آن میشود. همچنین حالت non-ablative که در عین محافظت از لایۀ بیرونی، لایۀ بالایی درم را گرم میکند تا کانال های نفوذپذیری را برای انتقال سرم و داروها ایجاد کند. درنتیجه به سه حالت : ablative و non-ablative و open channel کار میکند.

دکتر Judodihardj در مصاحبه خود با FACE 2017 اظهار کرد: «در سپتامبر 2016 در EADV وین آنرا پیدا کردم.مثل همیشه در اطراف استند نمایشگاهداران قدم میزدم، که در یک گوشه، روی یک استند کوچک، چشمم به این دستگاه خورد که تا بحال ندیده بودم. به آن شخص گفتم : « این چیه؟ » او توضیح داد TMAهست و توضیحاتی داد که من تحت تأثیر قرار گرفتم و به نظرم کاملا منطقی بود. پس تصمیم به خرید آن گرفتم و بعد! واقعا دیوانگی بود! »
بعد از یکماه استفاده، Harryono از نتایج آنقدر راضی بود که با Novoxel® تماس گرفت و به آنها گفت که باید این دستگاه را به بازار بریتانیا معرفی کنند. بدلیل فقدان توزیع کنندۀ بریتانیایی، هم اکنون تیکسل در Zacharek in Azec Servicess Ltd Anthony در دسترس است و بدنبال راه اندازی شعبۀ دیگری از آن در فوریۀ 2017 در بریتانیا هستیم. دکتر Judodihardjo اکنون عضو هیئت مشاورین شرکت Novoxel® است.
چرا این تکنولوژی اینقدر جذاب است؟
می خواهید صورتم را «اتو» بکشید؟
Harryono به من گفت تجربه های زیادی در جوانسازی و سفت کردن پوست بیماران داشته است و همانطور که همه می دانیم،استاندارد طلایی در این حوزه همچنان استفاده از لیزرهای CO2 Unfractional) Fractional or) است. ولی او اذعان دارد که لیزرهای CO2 مشکلاتی را بهمراه دارند – دردناک اند ، درنتیجه به بی حسی موضعی و حتی بیحسی local و در بعضی موارد به آرامبخش نیاز است. دوران نقاهت برای بیماران سخت و طولانی است که گاهی از 5 تا 7 روز طول می کشد.آنها باید ریسک آسیب به چشم، ایجاد اسکار و دودۀ کثیف حاصل از لیزر را تحمل کنند. از دیدگاه عملی، لیزرهای CO2 دستگاههای خیلی بزرگی هستند که فضای زیادی از اتاق کوچک درمان را اشغال می کنند، آنها به قراردادهای تعمیر و ثبت نام سالانه Care در جاهایی مثل (Care Quality Commision (CQC درانگلستان و Health Inspectorate Wales (HIW) نیاز دارند. این دستگاهها برای خرید و همینطور استفاده خیلی گران هستند و نحوۀ کارکرد آنها بسیار پیچیده است.

ایشان اظهار می کند که اگر بخواهیم به اساس کار برگردیم، چیزی که ما در آن از استاندارد طلایی پیشی گرفته ایم "زمان" است. اگر تمام وسایل انرژی در دسترس در حوزۀ زیبایی را در نظر بگیریم، اعم از لیزرها، radiofrequency و یا ultrasound ، همیشه یک انتقال انرژی از الکتریسیته - دوشاخۀ داخل دیوار- به حالت های دیگر و در نهایت به گرما اتفاق می افتد، که ما برای درمان از آن استفاده می کنیم. بنابراین چرا از اول این « واسطه » را حذف نکنیم و مستقیم سراغ « گرما» و یا انرژی حرارتی که دنبالش هستیم نرویم.
دکترHarryono میگوید: « تبدیل مستقیم الکتریسیته به گرما، مثل گذاشتن اتو روی پوست بنظر دیوانگیست ولی اگردرست فکر کنید، چرا که نه!؟ چرا این کار را نکنیم؟ البته که نمیتوانیم از اتو استفاده کنیم - گذاشتن یک اتوی داغ روی صورت – چون کنترلی روی آن نداریم ، ولی اگر بتوانیم دمای آنرا در زمان تماس با پوست کنترل کنیم ، مسیر،الگو ویا تفکیک قسمت هایی که با پوست در تماس قرار میگیرد، عملکرد مکانیکی، فشار و مدت زمان تماس را خودمان تعیین کنیم ، آنوقت ® Tixel را خواهیم داشت.

دستگاه ® Tixel

تیکسل یک دستگاه با اندازۀ رومیزی است که از (non-laser (non-radiation ، non-radiowave energy technology بنام   Thermo Mechanical Action و یا TMA استفاده میکند.این دستگاه هیچگونه هزینۀ مواد مصرفی ویا هزینۀ جاری ندارد، ولی تعویض هد آن که همراه با تعویض هندپپیس صورت میگیرد، بعد از 100000 بار استفاده، لازم است.


انرژی گرمایی از تیپ مربع شکلی که به دستگاه متصل است که شامل ماتریکسی از 81 پین کوچک هرمی شکل(9*9) است ، تیپ یک مخزن گرمای ساخته شده از مس و طلاست، با روکشی از تیتانیوم که با یک ceramic electric heater گرم می شود.


انتخاب مواد در نوع خود بسیار جالب است. heater ceramic به پایۀ مسی که یک رسانای قویست ولی در برابر گرما خم می شود،محکم فشرده شده و یک لایه از طلا که اکسیده نمی شود روی آن قرار گرفته، ولی طلا به پوست می چسبد و اینجا زمانیست که روکش تیتانیوم بکار می آید تا ساختار را کامل کند.

تیپ محیطی برابر 1CM 2 دارد و پین ها تا 4000C گرم میشوند، که قابل مقایسه با گرمای تولیدی یک لیزر CO2 است. پین ها میتوانند میکرو کانال و یا میکرو سوراخهایی درست کنند کهmicrons)) µm 170عرض دارند و با فاصلۀ µm 1250 از هم قرار گرفته اند، و بین 50 تا 200میکرون عمق دارند که نواحی درمانی مجزا و یک شکلی را بوجود می آورد.
پین 24 تیپ دیگری با همان تراکم شامل 24 پین (6*4) هرمی شکل است که برای درمان قسمت های سخت دسترس، همچون peri-orbital طراحی شده است .
روکش تیتانیوم آن کاملا biocompatible است و انتقال انرژی موثری را دارد، در طی درمان استریل باقی می ماند، بادوام است، به پوست نمی چسبد و براحتی تمیز می شود( با استفاده از یک مسواک برای زدودن یا جلوگیری از گرفتن گرد و غبار و یا دیگر آلاینده ها) و در طی استفاده استریل باقی می ماند.
***
استریل بودن تیپ ®Tixel ، و مطابقت آن با استانداردهای ISO 20857:2010 مورد تایید قرار گرفته است.
***
در طی درمان تیپ دستگاه چندین بار از طریق هندپیس، با روشی شبیه روش کار پیستون، روی پوست قرار میگیرد. پین ها با حرکت ساده و مداوم عقب و جلو با کنترل شده به ً سرعت و فاصلۀ کاملا سمت پوست جلو میروند. رأس پین ها با پوست برخورد می کند و انرژی گرمایی ذخیره شده در رأس هرم های در حال جابجایی به پوست منتقل میشود. این روند به سرعت در طی برخورد مختصر تیپ با پوست، که بیشتر از چند هزارم ثانیه طول نمیکشد، اتفاق می افتد و قابل تنظیم بین 5 تا 18 هزارم ثانیه است(6،5،8،10،12،14،16و 18 هزارم ثانیه بسته به قسمت تحت درمان قابل تغییر است).فاصله تیپ (protrusion ) را میتوان تنظیم کرد، تا پوست را از 100 تا 1000 میکرون با فاصله 100 میکرونی فشار دهد.برای مثال یک پالس 8ms ، میتواند اثر گرمایی با 100میکرون عمق ایجاد کند.در حالیکه یک پالس 14ms، میتواند اثری با عمق 200میکرون بر جای بگذارد. . پین ها تیز نیستند و بصورت فیزیکی تماس چندانی با پوست ندارند. این تکنیک یک روش غیرتهاجمی انتقال گرما به پوست با استفاده از تماس مستقیم است.
دستگاه سه نوع تنظیمات دارد که کاربر می تواند آنها را اعمال کند: اول exposure time که طول مدت تماس تیپ با پوست را با آن تعیین میکنید، دوم protrusion یعنی مقداری که تیپ از فاصله سنج (distance gauge) بیرون میزند(به میکرون) و در نهایت، تک پالسی بودن یا پالس دوتایی ، یعنی تیپ یک یا دوبار در هر پالس پوست را لمس میکند.

مطالعات به چاپ رسیده از لیزرهای CO2حاکی از آنست که سطح پوست بعد از3 بار گذر لیزر به دمای 360 تا 400 درجه سانتیگراد میرسد. پین های تیکسل که در دمای 400C ثابت میمانند، باعث تبخیر آب بافت از لایه های بالایی پوست می شوند. دقیقا به همان ترتیب که در لیزرهای erbium وCO2 اتفاق می افتد، ولی این بار بدون نیاز به کروموفر آب که باعث بروزواکنش شود، و بدون explosive” ablation, tissue coagulation " . واکنش و یا ایجاد میکرو کانالهای ریز، تنها از طریق تماس پین با پوست اتفاق می افتد و هیچ کربوناسیون و یا «انفجار»ی روی نمی دهد. با تنظیم میزان coagulation ، با استفاده از فن کوچکی که در دستگاه تعبیه شده است، هوا خنک و گرمای اضافی خارج می شود.
انتقال گرما در تمام قسمتهای بافت یکسان است، یعنی ® Tixel می تواند کار تمام طول موجهای لیزری را تنها با یک absorption ، تقلید کند، زیرا به chromophore خاصی احتیاج ندارد.
سازندگان آن اظهار میکنند که این بدان معنیست که پروسۀ درمان درد کمتری دارد و ایمن تر است. زمان استراحت کاهش میابد و ترمیم سریعتر اتفاق می افتد و برعکس درمان با لیزر، خطر سوختگی و یا برشته شدن پوست وجود ندارد.
***
بیماران این درمان را قابل تحمل تر از لیزر میدانند، ولی استفاده از یک پماد بی حسی موضعی برای تجربه ای نزدیک به درمانها ی بدون درد توصیه می شود، مخصوصا برای نقاط حساس، مثل وقتی که چروک های پاکلاغی و یا پلک ها را درمان میکنیم.
علاوه بر تحریک کلاژن سازی، میکرو سوراخهای حاصله برای transdermal delivery موثرتر هستند، زیرا درجه حرارت بالا، stratum corneum را تجزیه میکند و فضاهای ، خالی در اپیدرم برجای میگذارد، درنتیجه سبب ایجاد لایۀ درم اسفنجی میشود، و تمام این عوامل باعث جذب موثر مواد hydrophilic میشوند. در صورت استفاده از لیزر، بروز Carbonization و افزایش میزان coagulation سبب کاهش transdermal delivery میشود.

چه اتفاقی می افتد؟
« این دستگاه بواقع بسیار ساده است. مثلا وقتی مدت زمان تماس کوتاهی مثل 6 هزارم ثانیه، و 300 protrusion میکرونی را انتخاب کنید، تنها stratum corneum را تخریب خواهید کرد. یعنی کانالی در اپیدرم بوجود میآید و فقط کمی denaturation لایه درم اتفاق می افتد، ولی نه چندان زیاد. بنابرین با چنین تنظیماتی، یک کانال بوجود آورده ایم که میتوانیم دارو،سرم، پماد ، PRP و... را از طریق آن انتقال دهیم.
***
این درمان باعث denature لایۀ سطحی پوست می شود و مطالعات نشان داده که کانالها حداقل برای 6ساعت باز می مانند. این خیلی بهتر از وقتی است که از dermaroller استفاده میکنیم ، که تا زمانی که سوزن را داخل آن میبریم کانال باز میماند و اگر آن را خارج کنیم کانال بسته می شود »
***
« درمان با مدت زمان 8 میلی ثانیه ، بسیار شبیه به روند قبلی است، با این تفاوت که denaturation لایۀ کرنیوم و اپیدرم بیشتر می شود. ولی اساسا کانال همچنان سالم ، non-ablated و باز باقی می ماند. »
***
« درمان با مدت زمان 10 میلی ثانیه، sublative محسوب می شود. اپیدرم شروع به تخریب میکند ولی هنوز وجود دارد و شما درم را میبینید که شروع به coagulation کرده است. »
***
اما اگر 12ms با 800 میکرون را انتخاب کنید ، اپیدرم کاملا از بین میرود و desiccated میشود و کل این قسمت coagulated شده، و این چیزیست که با درمان CO2 ablative هم اتفاق می افتد»
به طور خلاصه ، Harryono بیان کرد که درمان با ® Tixel بر سه حالت استوار است:
«..شما کانالی باز خواهید داشت که امکان نفوذ داروها، ویتامین C ، اسید هیالورونیک و.. را به داخل پوست فراهم می کند. این حالتی است که متخصص زیبایی میتواند ازآن بهره بگیرد. دوّم، حالت sublative است که اصولا برای پوست های تیره تر بیشترکاربرد دارد، زیرا نمی خواهیم باعث ایجاد hyperpigmentation شویم. ولی در مورد سفید پوست های اروپایی باید از تمام امکانات استفاده کنیم و حالت کاملا ablative را بکار ببریم.

تجربۀ شخصی
دکترJudodihadjo وقتی تیکسل را با تجربۀ قبلی استفاده از DEKA CO2 DOT fractional laser مقایسه می کند، اذعان دارد که بیماران درد کمتر را در حین و بعد از درمان تجربه می کنند و زمان ترمیم آنها سریعتراتفاق می افتد و از هفت روز به یک یا دو روز کاهش میابد. تیکسل نتایجی مشابه لیزر CO2 و نتایجی بسیار بهتر از نتایج حاصل از دستگاه به Lutronic Infini fractional RF microneedling به همراه داشته است و هر دو دستگاه دیگر برای فروش کنار گذاشته شدند!

او به شوخی میگوید: « نکتۀ جالب در مورد تیکسل اینست که بیماران برای ادامۀ درمان انگیزه دارند واین در حالیست که برای پیگیری جلسۀ دوم لیزرهای 2 CO- که از آوریل 2017به بعد دیگر از آن ها استفاده نمی کنم- همیشه با بیماران مشکل دارم. درد و زمان ترمیم بعنوان بازدارنده های CO2عمل می کنند. ولی در مورد تیکسل بسیار جالب است که بیماران با من تماس میگیرند تا بپرسند: نوبت بعدی کی هست؟ »
علاوه بر درمان بیمارانی که برای جوانسازی پوست و اسکار آکنه مراجعه می کنند، دکتر بیماران مسن زیادی هم دارد که برای درمان با تیکسل به او رجوع می کنند. این خانم 85 ساله نمونه ایست که نتایج مطلوب و دستیافتنی درمان با Tixel را - حتی در صورت هایی با پوست های کاملا افتاده – نشان می دهد.
***
او تأکید کرد: « اینجا دو چیز بدست می آورید، جوانسازی که از یک لیزر انتظار دارید و در ضمن میزان چشمگیری سفت شدن پوست. لیزرها را بعنوان سفت کننده ها می شناسند ولی در واقع این تنها یک اثر جانبی از هدف اصلی آنهاست، در حالیکه با تیکسل سفت شدن پوست به میزان قابل توجهی اتفاق می افتد. »
با اشاره به تصویر گردن بیمار،او دربارۀ عمق نتایج بدست آمده بعد از دو جلسه درمان با تیکسل توضیح داد - اثر ظاهری افزایش سایز- که با کلاژن سازی اتفاق افتاده است و نه با استفاده از فیلرهای تجاری.

دکتر Judodihardjo در طی یکسال کار مداوم با Tixel تا به امروز، تنها با یک مشکل مواجه بوده است. هایپرپیگمنتاسیون یک بیمار آسیایی که با پارامترهای شدید و ابلتیو تحت درمان قرار گرفته بود. یکی از همکاران هم به دستگاه اشاره کرده بود که باعث مشکل impetigo در بیمار شده ، که بعد مشخص شد ، بیمار توصیه های بعد از درمان درمورد لمس ناحیۀ درمان شده را رعایت نکرده بود.

کم عمقی نفوذ تیکسل در پوست، به معنی غیرممکن بودن ایجاد اسکار است. بیماران می توانند کمی التهاب و تورم بعد از درمان را انتظار داشته باشند، ولی هیچ گونه اثری از دلمه، پوسته پوسته شدن، کبودی، تاول و یا خونریزی وجود نخواهد داشت.

شواهد بالینی
تجارب شخصی و نقل قولها دربارۀ تیکسل موثق هستند ولی آنچه پزشکان بعنوان شواهد بالینی، برای ارزیابی ایمنی و کارایی یک دستگاه و نیز سود تجاری حاصل از آن بدنبالش هستند را تأمین نمیکند. ® Tixelاگرچه به تازگی وارد بازار شده است ولی اطلاعات بالینی منتشر شده ای را ارائه داده که دانش و تجربه دکتر Judodihardjo را تائید میکند.

ایدۀ اولیه در سال 2012 در یک گزارش تحقیقاتی منتشر شده در "Journal of Cosmetic and Laser Therapy " توسط یک گروه multi-center از کشورهای اسرائیل، فرانسه و آمریکا مورد تأیید قرار گرفت، گروهی که شامل
***
Nathalie، Monica Elman، Gray Lask Fournier و Michael Slatkine بودند.آنها دستگاهی را آزمایش کردند که بعدها به نمونۀ اولیه تکنولوژی mechanical ablation-Thermo تبدیل شد. این تکنولوژی "جدید" بر اساس گرم کردن ردیفی از میله های فلزی باریک تا دمای 400 درجه سانتیگراد و جلو بردن میله ها به سمت پوست، تا عمیقی دقیق و از قبل انتخاب شده، برای مدت 0.1-5ms استوار بود. با آزمایش ex vivo میله هایی10*10 تولید شد ، که ریز حفره هایی با قطر µm350 وعمق µm200، با میزانµm 80 lateral thermal damage و thermal damage زیر هر حفره µm250-80 ، درست میکرد.این تحقیق از نمونه اولیه نشان داد با افزایش تعداد ردیف میله های thermo-mechanical با درجه حرارت350-4000C ، میتوان ردیفی از سوراخ درست کرد که مشابه منفذهای تولید شده توسط لیزرهای CO2 باشد.
گزارشی از یک نمونه در ژانویه 2016 ، در Journal of Cosmetic and Laser Therapy منتشر شد، که توسط تعدادی از نویسندگان نسخۀ آزمایشی نمونۀ اولیه و افراد دیگر نگارش شده بود و درآن نتایج بالینی بدست آمده از کاربرد Tixel روی 26 نفر، مورد ارزیابی قرار گرفته بود. تمام افرای که 3جلسه درمان روی صورتشان انجام داده بودند و بین جلسات وقفۀ 4 تا 5هفته ای داشتند ، در طی درمان از هیچ گونه پماد بی حسی و یا خنک کننده ای روی پوست شان استفاده نشده بود. بعلاوه هیستوپاتولوژی برای Tixel و لیزر CO2 انجام شد.
char نتایج نشان داد که با تنظیمات ابلتیو، حفره هایchar-free ، با عرض 100-320 µm و thermal zone با عمق100-170 µm بوجود می آید. بهبود بافت پوست در تمام اشخاص دیده شد، میزان متوسط درد 3.1 از10 بود و دوران نقاهت بین صفر تا یک روز طول میکشید. التهاب پوست تا سه و نیم روز بعد کاملا برطرف میشد. میزان رضایت %75 و میزان کاهش چین و چروک ها به %75 رسید. هیچ گزارشی از خونریزی، ایجاد اسکار، و یا post-inflammatory hyperpigmentation وجود نداشت. مولفان خوشحال بودند که این تحقیق ایمنی ®Tixel را برای جوانسازی ابلتیو و غیر ابلتیو تأیید کرده است.

یک مقاله مشارکتی دیگر در International Journal Of Phamaceutics در دسامبر 2016 توسط Amnon Sintova از یک دانشگاه اسرائیلی واحد مهندسی زیست پزشکی، و Maja Hofmannb از یک دانشگاه آلمانی واحد Dermatology, Venerology and Allergy به چاپ رسید.

نویسندگان سعی داشتند اثر تیکسل بر روی قابلیت نفوذپذیری پوست را روی سه مدل ملکولی hydrophilic ارزیابی کنند:
verapamil hydrochloride ( از blocking agent channel-calcium برای فشار خون استفاده شد)، دیکلوفناک سدیم(بعنوان ( NSAID و magnesium ascorbyl phosphate(مشتقی stable وwaterr-solble از ویتامین C). تیکسل برای مدت 8ms یا 9ms با میزان " protrusion " 400 میکرون بر روی پوست اعمال شد.بخشی از آزمایشات بر روی نمونۀ in-vivo (انسان) با استفاده از رنگ فلوئورسان و میکروسکوپ confocal صورت گرفت و بخشی دیگر بر روی نمونۀ in-vitro (پوست خوک) با بهره گیری از سیستم Franz diffusion cell انجام شد.

نتایج نشان داد که هیچ آسیب جانبی مهمی بر روی بافت پوست ایجاد نشده و هیچ necrosis و یا dermal coagulation متعاقب استفاده از تیکسل بوجود نیامده است.همچنین ثابت شد که میکروکانالها حداقل برای 6 ساعت باز می مانند. درنهایت و از همه مهمتر اینکه نفوذپذیری پوست نسبت به ملکولهای هیدروفیلیک ، که نفوذ ضعیفی از سدّ lipophilic stratum corneum دارند ، با درمان تیکسل به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرد. نفوذ پذیری نسبت به verapamil hydrochlorideبین 10 تا 20 برابر و نفوذ دیکلوفناک سدیم تا 3 برابرافزایش داشت. در حالیکه هیچ گزارشی از نفوذ magnesium ascorbyle phosphate در پوست درمان نشده گزارش نشده بود، نفوذ transdermal این ماده (6 ساعت بعد از درمان با تیکسل) قابل توجه بود.در نتیجه گیری آنها اعلام کردند که: «جدا از امنیت درمان، پدیدۀ جالب در حوزۀ تحقیقات انسانی ظهور کرده است و آن دوام میکرو کانالها چندساعت بعد از تشکیل آنهاست. بعلاوه، میزان نفوذپذیری hydrophilic marker با گذشت زمان افزایش میابد. مکانیسم این پدیده همچنان برای کشف در تحقیقات بعدی ناشناخته باقی خواهد ماند. ایمنی و میزان نفوذپذیری ترکیبات فعال هیدروفیلیک بعد از درمان با پالس های دوتایی(و یا چند تایی) تیکسل باید مورد بررسی های بیشتری قرار بگیرد. بعلاوه ، آزمایشاتی دربارۀ ترکیبات ملکولی سنگین همچون پروتئین ها و پلی ساکاروزها باید انجام شود تا پتانسیل استفاده از Tixel افزایش یابد. »

نگاه به آینده
دکتر Harryono توضیح داد، برای آیندۀ دستگاه Tixel تنها یک مدل را میتوان تصور کرد که قبلا دربارۀ آن بحث شد. بهرحال انتظار میرود تا سال 2018 یک مدل دیگر، با مدت پالس 12msکه برای استفاده توسط پرستاران و پزشکان دوره دیدۀ حوزۀ زیبایی ، منحصر به فرد است، تولید شود. این دستگاه ایمن و کم هزینه تر ، غالبا برای transdermal delivery داروهای موضعی بکار برده خواهد شد، خدماتی که همکنون کلینیک ها با چند آپشن در اختیار بیماران قرار میدهند ، تا بوسیلۀ یک یا چند دستگاه توسط چندین متخصص مختلف روی پوست بیماران اعمال شود.

شایان ذکرست که دستگاه جدید Tixel تنها با تیک زدن چند آیتم روی صفحۀ نمایش آن می تواند جایگزین مناسبی برای آیتم های چند حالتۀ مورد استفاده در دستگاههای موجود باشد که در حوزۀ جوانسازی پوست،skin resurfacing و transdermal delivery of pharmacentical & cosmecential agents بکار برده می شود. مطمئنا تجارب دکتر Judodihardjo بسیار جالب است و کیف پر از تصاویر او از قبل و بعد از درمان بیماران، ارزش دیدن دارد و اگر شما در کنفرانس ها و جلسات او شرکت کنید، از اینکه آن ها را برایتان توضیح دهد بسیار خوشحال خواهد شد.

داشتن دستگاهی که تمام استانداردهای طلایی را داشته باشد، چیزی نیست که زیاد اتفاق بیافتد. البته شما حق دارید در این مورد شکاک باشید، ولی دکتر Harryono با جدّیت روی دلایل خود برای "خداحافظی با لیزر" ایستاده است. تنها زمان و تحقیقات بیشتر این مطلب را ثابت خواهد کرد. در این حین اگر قصد خرید دستگاههای لیزردست دوّم را داشتید، او چند دستگاه ارزان برایتان دارد !

تماس با ما

تماس با ما بابل، میدان کشوری، خ, سرگرد قاسمی، جنب آزمایشگاه فیروزجاهی، مجتمع باران طبقه سوم

 

تماس با ما تلفن : 32288838 - 011

 

تماس با ما ایمیل : info @ dr-adabi.ir

 

تماس با ما سایت : www.dr-adabi.ir

Template Design:Dima Group