کلینیک پوست و مو، لیزر، زیبایی،تناسب اندام دکتر مرتضی ادبی

جراحی کاشت مو امروزه بیشتر از هر زمان دیگری رایج است.  شنیدن یا خواندن مطلبی در مورد کاشت مو دراین سالها تقریباً فراگیرشده است ، به دلیل افزایش گسترده مقبولیت که این روش به دست آورده است. اما آیا عمل جراحی کاشت مو به همان سادگی و آسانی است که بسیاری از تبلیغات و مقالات رسانه های اجتماعی به شما می گویند؟ اما واقعیتی که نمی توان از آن غافل شد این است که پیوند مو یک عمل جراحی واقعی است.

مانند هر عمل جراحی ، معقول است که تحقیقات خود را انجام دهید تا انتخاب خود را بهتر انجام بدهید ، عوارض جانبی چه می تواند باشد و اگر کاندیدای خوبی برای شروع آن هستید. انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو (ISHRS) سازمان پیشرو در سراسر جهان است که آموزش و پیشرفتها در زمینه کاشت مو را آموزش می دهد و منبع خوبی برای اطلاع رسانی است.

آنچه باید بدانید

در هنگام انجام عمل جراحی پیوند مو چیزهای زیادی وجود دارد که بهتر هست بدانیم ، اما چند مورد مهم را که باید قبل از پیوند مو خود بدانید بحث خواهیم کرد.

۱. آیا انتظارات شما واقع بینانه است؟

این معمولاً یکی از اولین مواردی نیست که بیماران در مورد آنها فکر می کنند. آنها روی آنچه که درتبلیغات ها مشاهده می کنند متمرکز شده اند و در آرزوی داشتن نتایج به همان اندازه که دیدند. حقیقت این است ، آنچه که با ترمیم جراحی مو انجام می شود محدود است و ان هم به یک دلیل ساده عرضه و تقاضا ست. مفهوم عرضه و تقاضا در زمینه جراحی ترمیم مو کاملاً ساده است.

بیماران دارای موهای اهدا کننده محدود و معینی هستند و این یک منبع قابل رشد دوباره نیست. این بدان معنی است که موی پیوند شده در ناحیه بالای پوست سر ، مو در جائی که در ابتدا برداشت شده بود جایگزین یا رشد دوباره نخواهد داشت. وقتی نگاهی به تاسی بسیاری از بیماران علاقه مند پیوند مو مشاهده می کنیم ، تعدادی موهایی که در بالای پوست سر از دست داده اند،از تعداد موهای موجود در منطقه اهدا کننده بیشتراست.

این بدان معنی است که پزشک که عمل جراحی را انجام می دهد ، باید تصمیم بگیرد که چگونه با مقدار محدودی از موها ، بهترین هنرزیبایی را ایجاد کند. او به سادگی نمی تواند موهای از بین رفته را به نسبت یک به یک جایگزین کند زیرا این مقدار مو در قسمت پس سروجود ندارد. به همین دلیل است که وقتی در گالری های مختلف کاشت مو جستجو می کنید ، بیمارانی را مشاهده نخواهید کرد که دارای ریزش مو پیشرفته باشند وموهای خود را در همان خط رویش موهای دوره نوجوانی دوباره به دست آورند.

اما در مورد مواردی که ریزش جزئی جزئی مو وجود دارد ، چه می توان گفت؟ آیا در این موارد گرافت کافی وجود دارد که یک سر کامل مو را بازگرداند؟ بله ، وجود دارد ، اما اگر احتمال از دست دادن موهای بیشتر در اینده در معاینه توسط پزشک متخصص پوست تایید شود، در این موارد پزشک متخصص و با تجربه اینده ریزش مو را در بیمار در نظر خواهد گرفت و خط پیوند مو و تراکم انرا محاسبه خواهد کرد. به همین دلیل است پزشکان متخصص اموزش دیده مناطقی از سرکه در اینده دستخوش ریزش و کم پشتی می شود را مد نظر قرار می دهند .

۲. چه مدت طول خواهد کشید تا بتوانید به سر کار برگردید؟

هیچ پاسخی برای این سؤال وجود ندارد ، زیرا این بستگی به کار و عمل جراحی شما دارد. به طور کلی ، حداقل زمانی که یک بیمار باید قبل از بازگشت به محل کار منتظر بماند یک هفته برای عمل FUE دو هفته برایFUT می باشد.

با این حال ، ملاحظات دیگری نیز باید در نظر داشته باشید. با FUT ، شما به طور کلی لازم نیست که کل سر خود را اصلاح کنید. اما در پیوند مو FUE ، بسیاری از کلینیک ها برای انجام صحیح عمل شما نیاز دارند که موهای شما را بطور جزئی یا کاملاً کوتاه کنند. دلیل این امر این است که دید روشنی از منطقه اهدا کننده برای برداشت کارآمد و ایمن فولیکول در اختیار جراح قرار می دهد. منطقه گیرنده نیز ممکن است به دلیل همان مزایای داشتن یک دیدگاه روشن تراشیده شود.اما برای FUT ، معمولاً فقط ناحیه ای که محل برداشتن نوار است تراشیده می شود.

در زمانی که عمل FUT انجام می شود از انجایی که کل موهای پس سر کوتاه نمی شود و فقط نواری از محل برداشت کوتاه می شود موهای قسمت بالای نوار، محل برداشت را پوشش می دهد و عمل حراحی مخفی می ماند .اگرناحیه جلوی سر که پیوند انجام می شود نیز کوتاه نشود شما می توانید خیلی زود به سر کار خود برگردید،  در هر صورت با توجه به شرایط خودتان ، از پزشک خود در مورد زمان بهبودی و زمان کمتری که نیاز به بهبودی و برگشت به سر کار دارید، می توانید سؤال کنید.

۳. چه تعداد عمل جراحی نیاز دارم؟

بسیاری از بیماران فکر میرکنند که با یکبار عمل پیوند موو بدست اوردن تراکم خوب دیگر نیاز به کاردیگری لازم نیست انجام دهند،شاید در بعضی موارد واقعا اینکونه باشد که یکبارجراحی تنها چیزی است که برای تمام طول زندگی لازم دارند که به رویای پر پشتی مو خود برسند، متاسفانه ، این بندرت اتفاق می افتد. در واقع ، ریزش مو یک مسئله درحال گسترش هست. این بدان معناست وقتی که ریزش موی اندروژنتیک اتفاق افتاد ، در تمام طول زندگی به درجاتی همچنان موهای خود را با درجات مختلف از دست خواهید داد. این نه به موهای پیوند شده شما بلکه به موهای موجود قبلی که هنوز از دست نداده اید اشاره دارد.

روشهای درمانی وجود دارد که می توان آنها را در نظر گرفت اما حتی پس از آن هیچ تضمینی وجود ندارد که ریزش مو به طور کامل متوقف شود. احتمالات از بیمار تا بیمار متفاوت خواهد بود اما قاعده کلی این است که همیشه کاشت مو را به عنوان یکبار پیوند مو در نظر نگیرید . در نکته شماره 1 به یاد داشته باشید ، موهای اهدا شونده شما یک منبع محدود است.همواره در نظر داشته باشید که بانک مو یا منبع اهدا کننده شما صدمه زیاد نبیند تا در اینده بتوانید باسازی بعدی را به خوبی انجام دهید.

۴- آیا قبل از عمل با پزشک ملاقات خواهید کرد؟

این سؤالی است که به ندرت پرسیده می شود اما مهم است بدانید که قصد دارید با پزشک خود صحبت کنید یا با یک مشاور صحبت می کنید. مشاوران کاشت مو بخش مهمی از هر عمل ترمیم مورا انجام می دهند، اما در هنگام مشاوره پیوند مو ، تصمیم نهایی و روش کاشت چگونه باید باشد بر عهده پزشک می باشد. فقط یک پزشک دارای مجوزپیوند مو باید توصیه های پزشکی و جراحی را ارائه دهد، مشاوران زیر نطر پزشک متخصص انجام وظیفه می کنند.

مشاوران باید فقط به عنوان یک مربی در مورد روش کاشت مو به شما کمک خواهند کرد وجود انها برای پاسخ دادن به سؤالات اساسی که مربوط به کلینیک خاص مورد نظر شما هستند بسیار ارزشمند هستند. مزیت داشتن یک پزشک واجد شرایط برای ارائه توصیه های جراحی شما این است که پزشک این شانس را دارد که پرونده پزشکی شما را شخصاً بررسی کند و تنها با تجربه و آموزش آنها می توان یک طرح جراحی قانونی تهیه کرد.

۵- آیا پزشک یا تکنسین پیوند مو را انجام می دهند؟

این یکی از مهمترین سؤالی است که باید بپرسید. این سوال بیشتر مربوط به روشهای FUE است و نه روشهای FUT ، زیرا در روش FUT فقط پزشکان می توانند این جراحی مهم را انجام دهند. با FUE ، به دلیل کمبود سرمایه گذاری در منابع مالی و منابع مورد نیاز برای شروع ، انفجار کلینیک های جدید در سراسر جهان به وجود آمده است و افراد بی پروا بیشتر فرصت کردند مداخله کنند، اینکار باعث عارضه هایی به بانک مومی شود که قابل جبران نیست.

انجمن بین المللی پیوند موبه شدت از شما می خواهد تاثیر نامطلوب مراکز بدون مجوز در انجام عمل پیوند مو را در نظر بگیرید. عمل جراحی پیوند مو FUE یک عمل جراحی واقعی است و با کلیه نقاط ضعف احتمالی ارائه شده توسط هر جراحی همراه است. سوالی که باید از خود بپرسید این است: آیا با یک پزشک باتجربه که عمل جراحی کاشت مو انجام می دهد ، یا یک تکنسین بدون مجوز که ممکن است دانش و آموزش پزشکی کمی داشته باشد ، احساس امنیت بیشتری می کنید؟

      

 

  

                            

 

 

کاشت موی سر در مازندران-کاشت موی سر در بابل- کاشت موی سر در ساری-کاشت موی سر در قائم شهر- کاشت موی سر در بابلسر- کاشت موی سر در چالوس-کاشت ابرو برای خانم ها-کاشت ابرو برای آقایان-کاشت ابرو برای خانم ها و آقایان- کاشت ابرو در بابل- کاشت ابرو در ساری-کاشت ابرو در مازندران-کاشت ابرو در قائم شهر-کاشت ابرو در بابلسر-کاشت ابرو در چالوس-کاشت موی بلند- کاشت موی بلند در مازندران-کاشت موی بلند در آمل-کاشت موی بلند در بابل-کاشت موی بلند در ساری-کاشت موی بلند در قائم شهر-کاشت موی بلند در بابلسر-کاشت موی بلند در چالوس-کاشت موی سر خانم-کاشت موی سر برای خانم ها-کاشت موی سر خانم در مازندران-کاشت موی سر خانم در بابل-کاشت موی سر خانم در آمل-کاشت موی سر خانم در قائم شهر-کاشت موی سر خانم در ساری-کاشت موی سر خانم در بابلسر-کاشت موی سر خانم در چالوس

 

تماس با ما

تماس با ما بابل، میدان کشوری، خ, سرگرد قاسمی، جنب آزمایشگاه فیروزجاهی، مجتمع باران طبقه سوم

 

تماس با ما تلفن : 32288838 - 011

 

تماس با ما ایمیل : info @ dr-adabi.ir

 

تماس با ما سایت : www.dr-adabi.ir

Template Design:Dima Group