کلینیک پوست و مو، لیزر، زیبایی،تناسب اندام دکتر مرتضی ادبی

 

بیش از 80 درصد افراد در سنین مختلف، تجربه ای از بروز آکنه (جوش صورت) را دارند .و دانستن برخی موارد در مورد جوشها مهم است.

1) آکنه به علل مختلف ممکن است ایجاد شود. شایعترین نوع جوش "آکنه ولگاریس" است که در نوجوانان و جوانان رخ میدهد و معمولا بعد از شروع سن بلوغ و با بروز بیشتر در ناحیه پیشانی و اطراف بینی ایجاد میشود .اگر جوشهای شدید و چرکی با بروز جوشهای زیرپوستی و منتشر در صورت و بعضا بازو و کمر و سینه دارید حتما به متخصص پوست مراجعه نمایید.

2) اگر جوشهای شدید در سنین پایینتر (زیر 10 سال) ایجاد شده است، حتما برای بررسی مشکلات خود باید به پزشک متخصص پوست و غدد مراجعه نمایید .

3) جوش مختص سنین بلوغ نیست و گاهی در برخی افراد با پوست چرب تا دهه 6 نیز ادامه می یابد. اما اگر خانم بالای 20 سال هستید و جوشهایتان به صورت دوره ای مثلا در هنگام پریود ایجاد میشود و یا جوشهای قرمز دردناک خصوصا در اطراف چانه دارید حتما به متخصص پوست مراجعه کنید چرا که احتمالا مشکلات هورمونی دارید و باید بررسی و درمان شوید.

4) اگر مرد هستید و جوشهای چرکی بزرگ در ناحیه صورت و تنه و کمر وسینه دارید حتما به متخصص پوست مراجعه کنید .

5) گاهی آکنه عارضه ایست که متعاقب مصرف  داروهای مختلف برای درمان سایر بیماریهایتان ایجاد میشود؛ در مورد این عارضه با پزشک معالج خود صحبت کنید.

6) اگر داروهای آنابولیک در بدنسازی مصرف میکنید و دچار جوش شده اید حتما به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

7) مصرف برخی مواد غذایی مثل لبنیات (کم چرب و پرچرب)  و کاکائو و مواد دارای محتوای قندی بالا با ایجاد جوش در ارتباط هستند. اگر جوش فعال دارید مراقب مصرف این مواد باشید.

8) جوشهای خود را فشار ندهید. این کار باعث تشدید آکنه و گسترش التهاب به زیر پوست  میشود. تخلیه آکنه ها به ندرت لازم است که در صورت لزوم اینکار خصوصا در مورد جوشهای سرسیاه و سر سفید  و به صورت کامل باید توسط  متخصص صورت گیرد .

9) از شست وشوی بیش از حد پوست خود بپرهیزید. صورت خود را روزی یک تا دو بار با آب و پاک کننده مناسب، به آرامی بشویید تا جوشها کنده نشود. شستشوی شدید و بیش از حد و با مواد چربی زدا  باعث تحریک و خشکی  پوست و تشدید آکنه میشود.

10) ضد آفتاب و سایر محصولات نگهدارنده پوست را با مشورت پزشک خود انتخاب نمایید. مفهوم oil free بر روی محصولات پوستی به تنهایی بیانگر ضد جوش بودن آن محصول نیست. توجه کنید روی محصولات مناسب آرایشی بهداشتی،  لفظ non comedogenic  حک شده باشد. این لغت  بدین معناست که ماده  آرایشی بهداشتی، خاصیت انسداد منافذ پوست و جوش زایی ندارد.

11) اگر جوش دارید، سیگار نکشید. مطالعات نشان داده اند که افراد سیگاری عودهای بیشتری را در دوران آکنه تجربه میکنند .

12) اگر جوش دارید، موهای صورت خود را بند نیندازید و از واکس و یا دستگاه های مو کن برقی استفاده نکنید و تا بهبود جوش های خود به شیو کردن بسنده نمایید.

13) مو و پوست چرب در تماس بسته با کلاه و ماسک و مواد پوشاننده و لباسهای تنگ و غیر نخی بدتر میشوند. پس اگر  پوست شما چرب است هر روز آن را شستشو دهید. مواد چرب به پوست و موی خود نمالید و لباس نخی بپوشید .

14) در هر مرحله از شدت جوش پزشک درمانهای مختلفی را برای شما تجویز میکند. برای شروع اثر درمانها صبر کنید. عجله نکرده و درمان را قطع نکنید. داروهای موضعی و خوراکی را با دقت کافی و طبق دستور پزشک استفاده نمایید.

15) اکثر داروها، حدود 6 تا 8 هفته پس از تجویز اثر خود را نشان میدهند .

16) طول مدت درمان از فرد تا فرد متفاوت است درمان را سر خود قطع نکنید .

17) در بسیاری از موارد آفتاب و برنزه کردن جوشهایتان را بدتر میکند. از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید. 

18)عوارض دارویی را از پزشک خود بپرسید و حتما طبق نظر پزشکتان در دستور دارویی خود تغییر ایجاد کنید.

لیزر co2 فراکشنال - لیزر تاتوهای چند رنگ- میکرونیدلیتک-جوان سازی با تیکسل- درمان انواع زگیل ها-کرایو درمانی-تزریق بوتاکس- تزریق ژل- اراف فراگشنال-عوارض لیزر موهای زاید- الکس،اندی یک کدام بهتر است؟- آمادگی قبل از لیزر موهای زاید- انواع خالکوبی- انواع خالکوبی در بابل- انواع خالکوبی در ساری- انواع خالکوبی در قائم شهر- انواع خالکوبی در قائشهر- انواع خالکوبی در بابل- انواع خالکوبی در مازندران- تاثیر لیزر موهای زاید بر غدد لنفاوی- برداشتن خالکوبی با لیزر- روشن کردن-پوست با لیزر- فرق لیزرهای موهای زاید- کربوکسی تراپی برای زیبایی و بیماریهای پوستی

 

 

 

 

تماس با ما

تماس با ما بابل، میدان کشوری، خ, سرگرد قاسمی، جنب آزمایشگاه فیروزجاهی، مجتمع باران طبقه سوم

 

تماس با ما تلفن : 32288838 - 011

 

تماس با ما ایمیل : info @ dr-adabi.ir

 

تماس با ما سایت : www.dr-adabi.ir

Template Design:Dima Group